Salve vini priatelia,

rok 2020 máme za sebou, iste nebol taký ako sme si ho predstavovali, mnohé nám vzal, ale niečo nám aj dal. Pred nami je rok 2021 a hneď od začiatku nebude jednoduchý.

Napriek tomu sa naň dívam s miernym optimizmom a chcem Vám, Vašim rodinám a priateľom zaželať do Nového roka všetko najlepšie, pevné zdravie, šťastie, lásku, elán, pohodu a Božie požehnanie. Aby sme vydržali a potom, keď to bude bezpečné, dúfam čoskoro, sa aj stretli na rytierskom stretnutí.

Tradične býva prvé rytierske stretnutie v roku „Posvätenie mladého vína“ v Šamoríne u Lacka Bartala na sviatok sv.Vincenta. Teraz budeme doma v karanténe spomínať na srdečné prostredie, Laciho vínka, aj vínka, ktoré vzadu ponúkajú Lojzko a spol., na vynikajúcu a bohatú kuchyňu, a hlavne na priateľské rozhovory.

Verím, že sa to zlepší a nebude to trvať pridlho, aj keď vytrvalosť je naša cnosť. Budem prosiť pána Boha, pannu Máriu, sv. Juraja nášho patróna, sv. Urbana, sv. Vincenta, všetkých svätých, aj našich anjelov strážnych, aby nás ochraňovali, bdeli nad nami a pomáhali nám. Pomáhajme si aj my navzájom, nezabúdajme na našich vinárov, pime a kupujme naše slovenské vínka, ktoré budú zase chrániť nás, naše duševné i fyzické zdravie.

Buďme zdraví a buďme v kontakte ako sa dá, telefonicky, mailom, a keď to bude možné aj fyzicky.
Dúfam, že by bolo fantastické, keby sme už Jozefa mohli osláviť spoločne.

Salve vini!

Vlado Záhumenský